Суббота, 16.11.2019, 03:06
Приветствую Вас Гость

10:25
Cilvēka laikmets


Vakardien 22.00 sākās jaunais laikmets. Citas jēgas piešķiršanas laikmets cilvēciska loma laikmetā. Tas ir sagaidīšanas laikmets, pie kura, kā likās, varēja aizsniegt ar roku, un re, liekas, ka pats laiks mūs apmānīja, sajūtot savu neatkārtojamo cikliskumu. Un to, ko mēs pazaudējām vakardien, nemazāk satrauca masas, kā tad, kad radās pati parādība.

 

60 gadus atpakaļ nomira tas, kas ir bijis no valsts, līdz ceļgaliem iegrimšot rosībā, izglītības trūkumā, bailēs un sabrukumā, rada jaunu vienotās tautas valsti. Pacēla ražotnes līdz Eiropas attīstīto valsts līmeni (atgādināšu, ka industrializācijas līmenis pikā bija sasniedzis 40% no kopējās produktivitātes), izglītību un tautas vienotības garu, kas nākotnē deva iespēju mūsu tautai pienācīgi satikt fašistiskus okupantus un iestumt vaukšķētas mieles atpakaļ savās alās, nodrošinot mums daudzus miera gadus un sociālās garantijas.

 

Īstenībā otrs bija nemazvērtīgāks nekā pirmais. Ejot kara dumpja ceļiem un nonākot kazemātā, viņš nesalika rokas klēpī, bet turpināja rīkoties. Viņš sasniedza to, ko pirms viņa neviens nevarēja sasniegt. Tāda līmeņa uzticību (tautvaldību), kas piespieda viņu buržuāzijas ienaidniekus atgriezt tam varu. Viņš to saņēma atpakaļ, it kā smejoties ienaidniekiem sejā, kurus viņš tieši acīs nosauca: „sātans, kas smaržo pēc sēra”. Maz kas gaidīja to. Un visas tautas cerības attaisnojās. Valsts, kura buržuāzijas valdības laikā (neaizmirstot veiksmīgi attīstīt savu naftas biznesu, parazitējot uz analfabētiskā darbaspēka ekspluatēšanas) bija 2 miljoni cilvēku, kuriem bija atņemta iespēja izglītoties. Valsti ļoti bieži satrieca hunta, bet vel stiprāk sāka tricināt no ASV – vilku valsti, kur cilvēki apēd viens otru, baudot citu bēdu. Kad jaunā „hunta” Bolīvijā Čavesa (cilvēka ar lielo burtu) priekšgalā, tika pie varas, sāka veikt amerikāņu īpašību nacionalizāciju, ciematos būvēt ceļus, kur tie nekad nav bijuši un sūtīt skolotājus uz laukiem. Izglītība un tautas cieņa ekspluatatoriem vienmēr ir bijuši pretrunā ar to reliģijas muldēšanu par kapitāla valdību virs morāles un zinātnes.

 

Un vēlāk, var būt lai izraisīt valstī nesaskaņas un novest cilvēku līdz slimības stāvoklim, viņi negaidot ieraudzīja masu vienotību un draugu palīdzību, kuri kapitālisma pārvaldīšanas laikā nevar būt. Viņš saņēma Kubas medicīnisko palīdzību un, kā īstais nācijas tēvs, izmantojot šo iespēju, nevarēja to neiedot tautai. Ārsti no Kubas šī laika periodā palīdzēja daudziem parastiem Bolīvijas iedzīvotājiem.

 

Kas būs tālāk?

 

Jautājums vel paliek bez pilnas atbildes. Taisna pretestība agonizējošiem  Rietumiem izsauks jau pasaules naidīgumu. Iespējams, ka ASV mēģinās realizēt plānu nomainīt jauno līderi Nikolasu Maduro, kā lokālā konflikta eskalācijas ceļā, tā arī veikt operāciju dvīņa aizstāšanā (kāpēc gan nē?). Irākā tāds plāns tika izskatīts. Savādāk, ASV, valsts, kur katrs piektais iedzīvotājs ir bezpajumtnieks, valsts, kura ar grūtībām iztur krīzes, nevarēs parādīt savu kara un ideoloģijas prioritāti (te arī nauda nepalīdzēs). Bet arī šīs pēdējās cenšanās nevarēs apstādināt mēreno gājienu, klusu, bet mēreno, kā bundzinieku sitieni, simbolizējot kapitālisma krišanu – vārpu uz māla kājām. Jaunā Cilvēka soļi.

 

Staļins, Če Gevara, Čavess …ieraksts ir sākts. Viņi iet, onkuli Sems… Un viņi atnāks pēc tevis!

 


 

                                                                                   Ernests Zariņš, LR Sociālais Bloks

 

Категория: Latviešu vālodas raksti | Просмотров: 1118 | Добавил: Каршин | Теги: Ejot kara, Ugo Čavess, Bolīvijā | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]