Пятница, 22.11.2019, 06:41
Приветствую Вас Гость

00:07
Kuri tad ir nodevēji?


Atkal nacisti. Atkal bendes. Nacionālistiskā valdība, „Visu Latvijai” partijas līdera personā, sauc tos par Latvijas zaldātiem, kuri cīnījās par Latvijas neatkarību. Bet tie antifašisti, kuri atļaujās apstrīdēt šo faktu, paliek par valsts ienaidniekiem un nelojāliem pret valdību (izteiciens „latviešu tautas ienaidnieki” te neder. Es pats esmu internacionālists, manu draugu lokā ir grieķi, igauņi, krievi, latvieši).  

 

Apskatīsim, kādi tie bija „latviešu karavīri”.

No Viktora Arāja sodošas „komandas” rokām gāja bojā ap 26 000 cilvēku. Asiņainie nacistiskie bandīti piedalījās ne tikai Salaspils nometņu gūstekņa nogalināšanā, bet arī ebreju nošaušanā Rīgas geto, Biķernieku un Rumbulu mežos, bērnu un mierīgo iedzīvotāju nogalināšanā – viņi nogalināja ne tikai ebrejus, bet arī citas nacionalitātes cilvēkus, kuri bija turēti aizdomās padomju varas simpatizēšanā, kā arī tos, kuriem piederēja mantas, kas bija interesantas bendēm. „Komanda” eksistēšanas sākumā praktizējās uz garām ejošiem cilvēkiem – „kara gara pacelšanai”. Ar laiku Arāja esesieši sāka „viesoties” ar sodošām akcijām tuvākos Baltkrievijas un KSFPR rajonos.

 

Tā kā „Arāja komanda” jau parādīja sevi asiņainā genocīdā, tās „komandas” dalībniekiem bija dots uzdevums izveidot latviešu brīvprātīgus leģionus SS. 

 

SS divīzija piedalījās sodošās akcijās pret padomju pilsoņiem Ļeņingrada un Novgoroda apgabala teritorijās. 1943. gadā divīzijas daļa piedalījās sodošās operācijās pret padomju partizāniem Ņeveļa, Opočka un Pļeskavas pilsētu rajonos – 3 km attālumā no Pļeskavas viņi nogalināja 560 cilvēku.

 

Latviešu SS divīzijas karavīri piedalījās padomju zaldātu gūstekņu, sievietes ieskaitot, nežēlsirdīgā nogalināšanā. Tai skaitā, 1944. gadā 6.augustā tieši 19-ās latviešu SS divīzijas 43. strēlnieku pulks bija nomocījis 15 karagūstekņus no 22-ās gvardijas strēlnieku divīzijas 65-tā gvardijas strēlnieku pulka, kurus paņēma gūstā pie Bobriņinas rajona. Šis fakts ir apstiprināts ar Ņurberga tribunāla spriedumu, kas nosaka, ka ir liecinošie par to fakti, ka dažās SS divīzijās neapbruņotus karagūstekņu nošaušana bija parasta lieta.

 

Esesieši Podgajā necilvēcīgi nodedzināja dzīvo poļu rotu, kuru sastāvā bija 32 karavīri. Latviešu karavīri stipri ievainotus gūstā neņēma, tos nošāva uz vietas.  Pārējos atveda Podgajā un ieslēdza tos šķūnī. Pratināšanas laikā poļus mocīja. Tie nolēma bēgt, bet neizdevās. Hitlerieši noķēra gandrīz visus, tikai diviem cilvēkiem izdevās paslēpties mežā un tie netika atrasti. Visus pārējos poļu karavīrus (32 cilvēkus) latviešu leģionāri sasiena ar dzeloņaino stiepli, aplēja ar benzīnu un dzīvus nodedzināja. Vietējie iedzīvotāji stāstīja, ka latviešu leģiona SS zaldāti dziedāja un dancoja apkārt šķūnim, kad dedzināja dzīvus poļus. Par latviešu leģionāru slepkavību tika zināms pēc trīs dienām, kad poļu karavīri atbrīvoja Podgaju un atrada savu 32 biedru atliekas…

Dažu deputātu, tagad arī valsts prezidentu, izteicieni latviešu leģionāru aizstāvēšanai ir diezgan nekorekti. Pilnībā pierādītie vēsturiskie fakti tiek vienmēr ignorēti, noklusēti un speciāli pilnīgi izmainīti.

 

Tomēr no nacionālistiskās valdības, tai skaitā Dzintara kunga, nekad nevar dzirdēt ne vienu aizstāvošu vārdu par Latvijas iedzīvotājiem, slimnīcām ,skolām. Par lauksaimniecību vai Latvijas ražotnēm, kas varētu apgādāt Latvijas iedzīvotājus ar darbu, lai Latvija varētu uzplaukt, kā arī būt internacionālā un neatkarīga no eiropiešu ierēdņiem, kas skatās uz Latviju, kā uz lētā darbaspēka piegādātāju, bet NATO bloks – kā uz kara gaļas piegādātāju, transnacionālo korporāciju interesēs.

                                                                             Andrejs Kudrjašovs, Sociālais bloks.      

Категория: Latviešu vālodas raksti | Просмотров: 1132 | Добавил: Каршин | Теги: latviešu zaldāti, nacionālistiskā valdība, visu latvijai | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]