Среда, 21.11.2018, 06:27
Приветствую Вас Гость

Каталог статей


Impērija un impēriskā domāšana


Pēc politiski precīza definējuma, impērija ir monarhiskā valsts, kuru priekšgalā ir imperators, vai koloniālā lielvalsts, kurai ir vara virs kolonijām un atkarīgām no impērijas teritorijām.

Pasaules vēsturē bija zināmas impērijas tādas, kā: Britu, Spāņu, Krievu, Holandiešu, Beļģu, Zviedru. Visām minētām impērijām bija savas kolonijas un pakļautas tām teritorijas. Tas bija agrāk, bet tagad arī ir monarhiskas valstis.

Faktiski mūsdienās mēs redzam Amerikas impēriju, kaut juridiski tas nav īsti tā. ASV veic koloniālās kara darbības Irākā un Afganistānā. Kā arī kontrolē Latīņameriku un Āfriku. Brīvās valstis ASV piespiež vai veic tajās kara intervenciju. ASV kopā ar Eiropas Savienību, savu stratēģisko sabiedroto, veido kara-agresīvo NATO bloku, lai nostiprinātu savas impēriskās intereses visā pasaulē.

Jaunajā koloniālās politikas formā liela uzmanība tiek pievērsta jauno ASV un to sabiedroto ES koloniju ekonomiskām interesēm un ekonomiskai ekspansijai.

Krievijai vai Ķīnai, kā arī daudz mazākiem reģionāliem impēriskiem līderiem, ir savas imperiālisma perifērijas intereses. No mazākiem impēriskiem līderiem, var nosaukt Saūda Arābiju vai Izraēlu, bet tie pirmkārt ir atkarīgi no pasaules imperiālistiskiem līderiem vai neo-impērijām.

Tāda ir šodienas pasaules spēku sadalīšana. Bet kā tad Latvija? Kāpēc tajā ir tik jūtams impēriskais noskaņojums?

Pati par sevi Latvija starptautiskajās attiecībās ir nulle. Tā atrodas mūsdienu impērisko valstu (ASV un ES attīstīto valstu) astes galā. Citiem vārdiem latviešu karavīri cīnās par šodienas vadošo valstu koloniālām interesēm Irākā un Afganistānā. Latvija ir ar mieru sūtīt savus karavīrus tur, kur notiek aktīvas kara darbības un par naudu no Latvijas valsts budžeta, atņemot to no valsts iedzīvotājiem.

Latvija ir sadalīta divās kopienās. Politiski dominējošā nācija - latvieši. Valsts propagandu dēļ, tiem dzīves apstākļu dēļ, tāda kā ir, izveidojās nacionālās-buržuāzijas, provinciāli-konservatīva ideoloģija, vietēji-patriotiska pasaules un savas dzīves uztvere. Piespiesta pēc nacionalitātes, un kā visi Latvijas iedzīvotāji, pēc sociālās pazīmes, krieviski runājošā sabiedrība (krievi, baltkrievi, poļi u.c.) sāka veidot pati savu politisko pasaules uztveri. Saskaņā ar valsts ideoloģiju, Latvijas režīmam ir izdevīgi, lai arī šī sabiedrība izveido tādus pašus nacionālistiskus stereotipus, kā vadošā nācija. Tas nedod iespēju strādājošiem iedzīvotājiem piederošiem pie dažādām nacionalitātēm apvienoties pēc klašu atbilstības. Tas tā arī notiek. Sociālais jautājums ir pilnīgi aizmirsts, neskatoties uz to, ka Latvijā ir pilnīga sociālā netaisnība; sociālais sadalījums, bezdarbs, iedzīvotāju sociālo tiesību apspiešana. Bet tieši šī, Latvijas iedzīvotāju apvienošana, ir visbīstamākā priekš nacionālās buržuāzijas vadošā slāņa un to impēriskiem saimniekiem ASV un ES. Te krievu kapitāls ir pakļauts Rietumu kapitālam. Tāpēc tie arī ir par Latvijas iedzīvotāju sadalījumu pēc nacionālās piederības. Viņi sponsorē krievu nacionālistiskās vai impēriskās organizācijas, lai tie strādātu ar krieviski runājošo sabiedrību. Ignorē klases vai internacionālo sastāvdaļu.

Laikā no 2000. līdz 2013. gadam krievvalodīgā telpā Latvijā attīstās stipra impērijas sastāvdaļa, kas ir ļoti izdevīga modernam Krievijas kapitālismam, kā arī valdošam nacionāli-buržuāzijas klasēm Latvijā. Tāda gradācija pēc nacionālās piederības, impērijas ideoloģija krievvalodīgā vidē un latviešu nacionālisms latviešu vidē ļoti stipri palīdz cīņā pret sociālām kustībām, komunistisko ideju, marksismu, anarhismu, kreiso grupām un zinātnisko pasaules uzskatu, iesakņojot reliģisko tumsonību. Šī sašķelšana ir ļoti sekmīga, tai ir rezultāts - stipras kreisās partijas un stipras kreisās kustības trūkums Latvijā, tieša komunistisko ideju piekritēju apspiešana.

Krievvalodīgā kopiena tādas uzsietas propagandas dēļ valdošas klases ideoloģijas apstākļos Latvijā un Krievijā izveidoja sev impērijas domāšanu, kas pārnes tos, pēc viņu domām, Krievijas impērijas hegemonijas laikos, kur, kā viņi domā, iesakņotās mietpilsoņu filozofijas apstākļos, domā par sevi kā par "zelta" Krievijas laiku aristokrātiem. Ar to pašu mērķi cildenie internacionāla PSRS uzvari tiek samaisīti ar Krievijas impērijas laikiem - Uzvaras lente nosaukta ar carisko nosaukumu - georgijas. Pozitīvas reformas, kas bija veiktas Padomju Savienībā, tiek pierakstītas "lielkrievu impērijai", bet PSRS kļūdas - komunistiem, marksistiskai ideoloģijai, tautas līdztiesībai un internacionālismam. Par jaunas koloniālās impērijas domāšanas ikonu kļuva Krievijas prezidents Putins, kas kapitālistiskajās intereses labā popularizē savu kapitālistisko projektu, līdzīgu Eiropas Savienībai - Eirāzijas Savienību. Par pretiniekiem tiek izvirzīti imperiālistiskie konkurenti no ASV un ES.

Krievvalodīgās kopienu organizācijas, izmantojot politisko un ekonomisko Latvijas nepilsoņu tiesību ierobežojumu, apelē Krievijai, kaut arī ir pilnīgi saprotams, ka Krievijas kapitālisms aizsargās krievu bagātnieku intereses Eiropā (Latvijā) un ASV, bet ne apspiesto darbinieku iedzīvotāju intereses.

Manuprāt, tas ir svarīgākie krievvalodīgo iedzīvotāju impērijas domāšanas faktori Latvijā.

                                                            Sociālā bloka koordinators Andrejs Kudrjašovs  

Категория: Мои статьи | Добавил: Каршин (15.07.2013)
Просмотров: 1004 | Теги: Impērija un impēriskā domāšana | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]